Yarışmaya nasıl katılabilirim ?
Yarışmaya web sitemizdeki Başvuru Formu'nu doldurup, proje tasarım dosyanızı siteye yükleyerek katılabilirsiniz.
Tasarımı siteye yükledikten sonra, tasarımım üzerinde değişiklik yapabilir miyim ?
Proje Son Teslim Tarihi olan 30 Nisan 2015'e kadar tasarımınız üzerinde değişiklik yapabilirsiniz. Bu tarihten sonra tasarımlarda değişiklik yapılmayacaktır.
Yarışmaya birden fazla tasarım ile katılabilir miyim ?
Başvuru Formu'nu doldurup siteye kayıt olduktan sonra, yarışmacılar projelerini yükleyebileceklerdir. Her yarışmacı en fazla 3 proje ile katılabilecektir. Tüm projeler aynı şifre ile yüklenebilecektir.
Tasarımım nasıl değerlendirilecek ?
Jüri üyeleri projeleri tasarımın inovatif, estetik, rasyonel olması, işlevselliği, üretilebilirliği, uygulanabilirliği ve kullanım senaryosu (ergonomik olması, kullanıcı güvenliğini sağlaması, kalite koşullarına uyumlu olması) kriterlerine göre değerlendirip ödül almaya hak kazanan tüm projeleri belirleyeceklerdir.
Sonuçlar nasıl açıklanacak ?
Yarışma sonucunda ödül kazanan tasarımlar 13 Mayıs 2015 tarihinde web sitesinde açıklanacaktır. Kazanan yarışmacıların ödülleri 22 Mayıs 2015 tarihindeki ödül töreninde teslim edilecektir.
Kazananların ödülleri nasıl verilecek ?
"Cam Küre Akademik Tasarım Yarışması"nda başarılı olan tasarımlara verilecek toplam 30.000 TL'lik ödül bulunmaktadır. Başarılı yarışmacılar ödüllerini, ödül töreni sırasında çek olarak teslim alacak ve herhangi bir İş Bankası şubesinden 1 hafta sonra tahsil edebileceklerdir.