1. Yarışma Türkiye Cumhuriyeti (T.C.) ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (K.K.T.C.) vatandaşlarına açıktır.
 2. Yarışma, Türkiye Cumhuriyeti veya Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti vatandaşı olan ve hali hazırda yurtiçi veya yurtdışındaki üniversitelerin Tasarım, Seramik ve Cam bölümleri lisans ve yüksek lisans öğrencilerinin katılımına açıktır. Profesyonel olarak sektörde veya sektör dışı çalışanlar yarışmaya katılamaz.
 3. Yarışmacıların;
  1. Jüri üyelerinden her hangi birinin ortağı yardımcısı ya da birinci dereceden akrabası olmaması,
  2. Jüri çalışmalarının hiçbir safhasına katılmamış bulunması,
  3. Yarışmayı açan kuruluşta çalışıyor veya Yarışmayı açan kuruluşta çalışan birinin birinci dereceden akrabası olmaması,
  4. Yarışma şartnamesinde belirtilebilecek olası koşullara uyuyor olması şarttır. Bu şartlara uymayanların projeleri yarışmaya katılmamış sayılır.
 4. Yarışmaya katılan her proje için “özgünlük” , “daha önce herhangi bir yarışmada ödül almamış olması”, “halihazırda tasarımı yapılmış, üretilmiş ve satışa sunulmamış olması” şartı aranmaktadır. Bunların aksi bir durumun tespiti ve bu tespitin jüri üyelerinin çoğunluğu tarafından onaylanması halinde, söz konusu proje ve bu proje ile yarışmaya başvuran yarışmacı/yarışmacıların varsa diğer başvuruları yarışma kapsamından çıkarılacaktır. Eğer proje ödül kazandı ise, kazanılan ödülle beraber bu proje ile yarışmaya başvuran yarışmacı/yarışmacıların varsa kazandıkları tüm ödüller Paşabahçe tarafından geri istenir. Aksi durumlarda gerekli hukuki yollara başvurulacaktır.
 5. Ödül kazanan bir projenin iptal edilmesi halinde, söz konuşu projenin yerine en çok oyu alan sıradaki tasarıma aynı ödül ve hakları devredilecek ve yapılan değişiklik yarışma ilanının yapıldığı www.camkureyarismasi.com web sitesinde duyurulacaktır.